افزایش سهم تراشه‌های کوالکام در بازار

افزایش سهم تراشه‌های کوالکام در بازار

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در بازار چیست‌های موبایل، سهم تراشه‌های کوالکام در بازار از ۲۳ به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از کانترپوینت، گزارشی از سهم تراشه‌های موبایلی در فصل پایانی سال ۲۰۲۱ منتشر شد که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ رشدی ۵ درصدی داشته است. این درحالی که کمبود قطعات زنجیره تامین در سال‌های اخیر دنیا را با بحران تراشه مواجه کرده است.

در آمار منتشر شده، مدیاتک با کسب ۳۷ درصد سهم بازار در صدر قرار دارد. شایان ذکر، سهم بازار تراشه‌های مدیاتک در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱، ۳۳ درصد بوده است. کارشناسان بر این باورند که عرضه گسترده تراشه دایمنسیتی ۹۰۰۰ در اسمارت‌فون‌ها، درآمد Media Tek در سال جاری را چند برابر خواهد کرد.

یکی از مهم‌ترین نکات این آمار، کسب ۳۰ درصد از سهم بازار توسط کوالکام است. این شرکت آمریکایی در سه ماهه پایانی سال گذشته بسیار قدرتمند ظاهر شد و توانست سهم بازار خود را نسبت به ۲۰۲۰ هفت درصد افزایش دهد. از جمله دلایل پیشرفت کوالکام می‌توان به‌ عرضه مودم‌های باکیفیت ۵G بر روی چیپست‌ها اشاره کرد

اپل هم که به صورت اختصاصی فقط برای گوشی‌های خود تراشه تولید می‌کند، با سهم ۲۲ درصدی جایگاه سوم را در اختیار دارد.

از جمله برندهای مطرح تراشه‌سازی دیگر در این گزارش می‌توان به سامسونگ اشاره کرد که به تولید چیست‌های اگزینوس می‌پردازد. این برند هم در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ توانست ۷ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد و در جایگاه پنجم قرار بگیرد.

→ خواندن مطلب قبلی

هیئت رئیسه مجلس تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران را باطل کرد

خواندن مطلب بعدی ←

توییتر تبلیغات و توصیه‌ها را در روسیه و اوکراین متوقف خواهد کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *