خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۳۷

اسپیس ایکس بیش از یک میلیون ترمینال استارلینک تولید کرده است

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در حال رشد و گسترش و این نوع سرویس در حال حاضر در مناطق مختلفی از جهان در دسترس است. حالا ایلان ماسک که ریاست اسپیس ایکس را بر عهده دارد، در توییتی جدید اعلام کرد که تعداد ترمینال‌های استارلینک از مرز یک میلیون عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از حساب کاربری ایلان ماسک در توییتر، پیش از اعلام خبر تولید یک میلیون ترمینال استارلینک توسط ایلان ماسک، رسانه‌ها قبلا به این موضوع نیز پرداخته بودند اما صحت اخبار مورد تایید نبود. حالا با اظهار نظر ثروتمندترین فرد جهان، این موضوع رنگ و بوی واقعی‌تری به خود گرفته است و پیشرفت قابل توجه استارلینک در سال‌های اخیر را نشان می‌دهد.

گفتنی است که اسپیس ایکس فرایند فروش کیت‌های اینترنت استارلینک را از فوریه ۲۰۱۹ آغاز کرده است و حالا پس از گذشت ۱۹ ماه، کاربران زیادی از این سرویس استقبال کرده‌اند و هم‌اکنون بیش از یک میلیون دیش استارلینک به فروش رسیده است.

در حال حاضر، اینترنت استارلینک به کشورهای مختلفی راه یافته است و اسپیس ایکس برای ارائه سرویس مذکور در سایر مناطق جهان هم برنامه‌های مهمی را دنبال می کنند. به عنوان مثال، ایلان ماسک در پاسخ به یکی از کاربران خود در توییتر گفته بود که برای ارائه این اینترنت ماهواره ای در ایران، به دنبال معافیت استارلینک از تحریم‌ها خواهد بود.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

امکان استفاده از گوگل چت برای کابران ایرانی فراهم شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی ویوو ایکس فولد پلاس با تراشه اسنپدراگون هشت پلاس نسل ۱ معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین