استرالیا به دنبال رهبری جهانی رمزارزها

استرالیا به دنبال رهبری جهانی رمزارزها

در راستای رهبری جهانی رمزارزها، کمیته سنای استرالیا اصلاحات مالیات بر رمزنگاری را تقدیم پارلمان این کشور کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کوین تلگراف، کمیته سنای استرالیا به عنوان یک مرکز فناوری و مالی (ATFC) به تازگی سومین و آخرین گزارش خود را در پارلمان ارائه کرده است که دارای ۱۲ توصیه گسترده برای تنظیم صنعت دارایی های دیجیتالی و فناوری فین تک است.

این مجوزهای جدید برای مبادلات رمزنگاری، قوانین جدید برای اداره سازمانهای مستقل غیرمتمرکز، بازنگری مالیات بر سود سرمایه در DeFi  و تخفیف مالیاتی برای استخراج کنندگان رمزنگاری با استفاده از انرژی تجدیدپذیر پیشنهاد می کند.

به طور کلی، این گزارش دریافت که نیاز به وضوح و اطمینان بیشتر مقررات وجود دارد در حالی که از خنثی سازی نوآوری با الزامات سنگین اجتناب می شود.

یک توصیه کلیدی ایجاد مجوز DCE مارکت جدید برای مبادلات ارزهای دیجیتال از جمله الزامات مربوط به ذخایر سرمایه و حسابرسی است.

الزامات باید مقیاس پذیر باشند تا اپراتورهای کوچکتر از بازار خارج نشوند.

همچنین توصیه می شود قوانین مالیات بر عایدی سرمایه باید به روز شود تا وضوح بیشتری در مورد مالیات دارایی های رمزنگاری شده و سهام DeFi ایجاد شود.

همچنین این کمیته پیشنهاد کرد که برخلاف سیستم فعلی، مالیات بر سود سرمایه تنها زمانی اعمال می شود که معاملات ارزهای رمزنگاری شده به طور واقعی منجر به افزایش یا ضرر سرمایه قابل تعریف شود.

این کمیته همچنین به خزانه داری توصیه کرد که سیاست های مربوط به قابلیت استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بررسی کند و همچنین پیشنهاد تخفیف مالیاتی ۱۰ درصدی را برای شرکت های معدن کریپتو که از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند، ارائه دهد.

یک توصیه برجسته در جهان ایجاد یک ساختار نظارتی جدید برای DAO ها است که به مالکیت غیر متمرکز جامعه و اداره یک پروتکل اشاره دارد.

DAOs  به وضوح در هیچ یک از ساختارهای شرکت های موجود در استرالیا قرار نمی گیرد. این عدم قطعیت قانونی مانع از ایجاد پروژه هایی با مقیاس قابل توجه در استرالیا می شود.

اشر تان، مدیرعامل صرافی رمزنگاری استرالیا Coinjar ، سناتور اندرو براگ رئیس کمیته و تیم را به دلیل “رویکرد آینده نگرانه ای که با این چارچوب نظارتی پیشنهادی اتخاذ کرده، تحسین کرد.

او گفت: “از نظر ما ، گزارش AFTC  لحن خوش بینانه قابل تحسینی را نشان می دهد که فناوری بلاکچین را نوآوری تاریخی خود می داند و با فرصت ها و خطرات مطابقت دارد.”

این کمیته با طیف وسیعی از کارشناسان و بازیگران صنعت از جمله بلاکچین استرالیا، صرافی های پیشرو و شرکت هایی مانند R3 و Ripple تعامل داشته است.

استیو ولاس، مدیرعامل بلاکچین استرالیا گفت که این سازمان مشتاق است تا نظرات ذینفعان و صنعت را در مورد توصیه ها بشنود.

سناتور براگ گفت مقررات پیشنهادی به استرالیا کمک می کند تا در دارایی های دیجیتال پیشرو شود.

او گفت: “کمیته یک چارچوب رمزنگاری جامع برای ارائه رهبری استرالیا توصیه کرده است. ما با سنگاپور، بریتانیا و ایالات متحده رقابت خواهیم کرد.”

اداره مالیات استرالیا تخمین زده است که بیش از ۶۰۰ هزار مالیات دهنده در سالهای اخیر در دارایی های دیجیتالی سرمایه گذاری کرده اند. تحقیقات مستقل نشان می دهد که ۱۷ درصد از مردم استرالیا در حال حاضر دارای ارز رمزنگاری شده هستند.

این گزارش به این نتیجه رسید که یک چارچوب قانونی قوی برای محافظت از مصرف کنندگان، ترویج سرمایه گذاری در استرالیا و رقابت در سطح جهانی مورد نیاز است.

→ خواندن مطلب قبلی

چالش کاربران با برنامه‌ها در گوشی‌های دوسیم کارتی

خواندن مطلب بعدی ←

آس نتفلیکس در “بازی مرکب”

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *