گوگل از ابزار Dynamic World برای نمایش لحظه‌ای تغییرات پوشش سطح زمین رونمایی کرد

گوگل از ابزار Dynamic World برای نمایش لحظه‌ای تغییزات پوشش سطح زمین رونمایی کرد

گوگل به تازگی از یک ابزار جدید به نام Dynamic World رونمایی کرده است که با استفاده از آن می‌توان تغییرات لحظه‌ای کره زمین را مشاهده کرد. این ابزار بر اساس مدل‌های یادگیری عمیق و تصاویر ماهواره‌ای توسعه داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلاگ گوگل، افراد با ابزار Dynamic World می‌توانند پوشش جنگلی، کشاورزی و آبی را در نقاط مختلف جهان مشاهده کنند. طبق گفته گوگل، ابزار مذکور بسیار سریع‌تر از مدل‌های فعلی برای نشان دادن تغییرات لحظه‌ای پوشش سطح زمین است.

گوگل دسته‌بندی‌های مختلفی را برای این ابزار ایجاد کرده است که افراد بر اساس آن می‌توانند پوشش‌های مختلف کره زمین همچون آب، پوشش گیاهی آب گرفته، مناطق مسکونی، درختان، زمین‌های بدون پوشش، درختچه و برق یا یخ را مشاهده نمایند.

بر اساس گفته‌های گوگل، ابزار مذکور با داده‌های موسسه منابع جهانی (WRI) توسعه پیدا کرده است و داده‌های آن به صورت روزانه به ‌روزرسانی می‌شود.

به گفته کریگ هنسون، معاون غذا، جنگل‌ها، آب و اقیانوس موسسه WRI، برای حافظت از محیط زیست و بازیابی محیط‌های از دست رفته، به سیستمی قابل اعتماد و سریع برای پایش هر هکتار از کره زمین نیاز داریم.

در نهایت، Dynamic World با به روزرسانی مداوم و پایش‌های آنی و سریع از وضیعت پوشش کره خاکی، روزانه بیش از ۵۰۰ تصویر را تولید و ثبت می‌کند.

→ خواندن مطلب قبلی

راه‌اندازی اولین نیروگاه ذخیره انرژی CO2 جهان در ایتالیا

خواندن مطلب بعدی ←

سرویس تلگرام پریمیوم تا پایان ماه جاری میلادی معرفی می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *