سامسونگ صدرنشین بازار فروش موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۲۲

سامسونگ صدرنشین بازار فروش موبایل در سه ماهه نخست 2022

بر اساس گزارش‌ها، حدود ۳۱۴ میلیون گوشی موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ به فروش رسیده که در این بین سامسونگ رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در واقع سامسونگ صدرنشین بازار فروش موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت IDC، سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۲ تقریبا ۷۴.۵ میلیون دستگاه گوشی موبایل را به فروش رسانده تا ۲۳.۷ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. البته ناگفته نماند که دستگاه‌های فروخته شده سامسونگ نسبت به سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ هیچ تغییری نداشته است. پس از غول فناوری کره جنوبی، اپل قرار دارد که با فروش ۵۶.۵ میلیون آیفون در فصل اول سال جاری حدودا ۱۸ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

بر اساس داده‌های سایت IDC، شیائومی در رتبه سوم پرفروش‌ترین سازندگان اسمارت‌فون‌ها در سه ماهه اول سال جاری قرار گرفته است. غول چینی در بازه زمانی مذکور حدودا ۳۹.۹ میلیون گوشی را به فروش رسانده است تا ۱۲.۷ درصد از بازار را تصاحب کند. البته میزان فروش گوشی‌های شیائومی در فصل اول ۲۰۲۲ نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۱ کاهش یافته است. این برند در فصل اول ۲۰۲۱ حدودا ۴۸.۶ میلیون دستگاه را فروخته بود.

رتبه سوم و چهارم این رتبه‌بندی هم در اختیار اوپو و ویوو است که به ترتیب توانستند ۲۷.۴ و ۲۵.۳ میلیون دستگاه گوشی موبایل را به فروش برسانند. در نهایت، سهم فروش سایر برندها در بازار ۹۰.۸ میلیون گوشی موبایل بوده است.

جزئیات کامل بازار فروش موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۲۲

جزئیات کامل بازار فروش موبایل در سه ماهه نخست 2022

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی شیائومی ۱۲ لایت با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی میزو mblu 10s معرفی شد؛ گوشی با زبان طراحی شبیه به آیفون ۱۳

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *