خبر های فوری:

پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۱۰:۵۶

اختلال در پمپ بنزین‌ها و تابلوهای تبلیغاتی

اختلال در پمپ بنزین‌ها و تابلوهای تبلیغاتی

به دلیل مشکلات فنی و سامانه‌ای، جایگاه‌های سوخت در استان‌های مختلف کشور از مدار توزیع سوخت سهمیه‌ای خارج شدند و بسیاری از مردم موفق به انجام سوخت‌گیری در جایگاه‌ها نشدند. تابلوهای تبلیغاتی نیز از مدار خارج شدند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، از ساعاتی پیش سیستم سوخت‌رسانی کشور با مشکل فنی رو به رو شده و بسیاری از مردم موفق به انجام سوخت‌گیری در جایگاه‌ها نشدند.

گفته می‌شود که این مشکل در اثر حمله سایبری رخ داده است.

با این حال وزیر کشور با بیان اینکه هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین وجود ندارد اظهار داشت اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین کشور ناشی از یک اشکال فنی و سامانه‌ای است.

احمد وحیدی وزیر کشور در اشاره به اختلال ایجاد شده در پمپ بنزین‌های سراسر کشور، علت آن را اشکال فنی و سامانه‌ای دانست و اعلام کرد این مشکل به زودی رفع خواهد شد.

او همچنین با تاکید بر اینکه هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین وجود ندارد، عنوان داشت مردم نگرانی در این رابطه نداشته باشند.

طبق بررسی‌ها کارشناسان شرکت ملی پخش در تمامی استان‌ها موظف شده‌اند با رصد میدانی و مراجعه حضوری به جایگاه‌ها، در صورتی که خروج از مدار سیستم هوشمند سوخت موجب توقف فعالیت جایگاهی شده، بلافاصله امکان عرضه آزاد بنزین در آن جایگاه فراهم شود.

گفته می‌شود هم اکنون امکان سوختگیری به صورت آزاد در برخی جایگاه‌ها وجود دارد، اما سوختگیری با کارت سوخت سهمیه‌ای مقدور نیست.

سخنگوی وزارت نفت نیز در این خصوص اعلام کرده بود در جایگاه‌هایی که عرضه سوخت به صورت کامل متوقف شده، تا دقایقی دیگر عرضه سوخت با نرخ آزاد آغاز می‌شود.

همچنین همچنین تعدادی از تابلوهای تبلیغاتی در برخی شهرها از جمله کرج و اصفهان قطع شده است.

سید علی معرک نژاد، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال بررسی این موضوع در اصفهان هستیم، اظهار داشت: اطلاعات تکمیلی را تا ساعاتی دیگر در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد.

سرهنگ جواد درستکار، رئیس مرکز اطلاع رسانی فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز به مهر گفت: برای بررسی این موضوع باید نهادهای مسئول از جمله شهرداری و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به پلیس فتا اعلام شکایت کنند تا این موضوع در دست بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تاکنون در این زمینه اعلام شکایتی نشده است.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

جاه‌طلبی‌ها و آینده فیس بوک از زبان زاکربرگ

خواندن مطلب بعدی ←

ورود تسلا به جمع شرکت‌های تریلیون دلاری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین