اختلال در شبکه کلاودفلر (Cloudflare) منجر به قطعی بسیاری از سرویس‌های محبوب در جهان شد

اختلال در شبکه کلاودفلر (Cloudflare) منجر به قطعی بسیاری از سرویس‌های محبوب در جهان شد

امروز ۲۱ ژوئن ۲۰۲۲ بسیاری از سرویس‌های اینترنتی محبوب دنیا به دلیل اختلال در شبکه کلاود فلر از دسترس خارج شدند. با اختلال در این شبکه، سرویس‌های محبوبی همچون دیسکورد، فیدلی، اومیگل، کرانچی رول و دور داش از دسترس کاربران خارج شدند. البته این تمام ماجرا نیست و برخی از سرویس‌های پر طرفدار دیگر هم اعلام کردند که سایتشان تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک کرانچ، اختلال گسترده در شبکه کلاوفلر باعث شده که در حال حاضر بساری از کسب و کارها در خدمات رسانی به کاربران و مشتریان خود با مشکل مواجه شوند. کلاود فلر پس از به وجود آمدن این اختلال اعلام کرد که قطعی مذکور جهانی نیست و فقط برخی از کشورها را درگیر کرده است.

مدیر ارشد فناوری کلاودفلر با بیان اینکه مشکل پیش آمده مربوط به زیرساخت است، اظهار داشت که در تلاش برای رفع این مشکل هستند. گفتنی است که کلاودفلر هفته گذشته هم در برخی از نقاط جهان دچار قطعی شده بود.

بنابراین کاربران سرویس DNS 1.1.1.1  کلاودفلر به طور کامل دسترسی خود به سایت‌ها را از دست داده‌اند و برای حل این مشکل، افراد می‌بایست دی‌ان‌اس خود را تغییر دهند.

قطعی‌های شبکه کلاود فلر فقط به سال جاری و ماه‌های اخیر محدود نمی‌شود و این شبکه در بازه زمانی ژانویه تا اوت ۲۰۲۰ نیز قطعی و اختلالات بسیار گسترده‌ای را تجربه کرده بود.

→ خواندن مطلب قبلی

سامسونگ از مانیتور ViewFinity S8 با رزولوشن ۴K رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

اولین قایق پرنده برقی جهان ساخته شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *