اختلال در شبکه ارزدیجیتال سولانا

ارزدیجیتال سولانا که موفق شده بود خود را از رتبه ۲۵ تا رتبه ششم ارتقا دهد، طی ۲۴ ساعت اخیر دچار اختلال شبکه شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، پس از اختلال در شبکه سولانا و از دسترس خارج شدن این شبکه، توسعه‌دهندگان آن تصمیم گرفتند شبکه را بار دیگر راه‌اندازی کنند.

مشکل از دیروز و پس از کاهش شدید منابع دردسترس شبکه آغاز شد. این اختلال سبب شد دسترسی اعتبارسنج‌ها به بلاک چین ساعت‌ها قطع شود. این قطعی کماکان ادامه دارد و هنوز به‌طور کامل رفع نشده است.

منابع نزدیک به سولانا اعلام کرده‌اند که مشکل مربوط به لایه اول شبکه است، ولی تأثیرات آن تمام پروژه‌هایی را که بر بستر سولانا کار می‌کنند تحت‌تأثیر قرار داده است.

حساب توییتری رسمی سولانا در توییتی عنوان کرد که سیل عظیم تراکنش‌ها بیشتر از محدودیت‌های شبکه بود. طبق اعلام سولانا، فعالیت‌های زیاد سبب فورک شدن شبکه و از دسترس خارج شدن چندین نود شد و در حال حاضر نیز توسعه‌دهندگان در حال رفع مشکل هستند.

این چنین مشکلاتی در شبکه‌های بلاک چینی بی‌سابقه نیستند و از سوی دیگر شبکه سولانا در حالت بتا قرار دارد. طبق اعلام منابع آگاه، دسامبر گذشته (آذر ۹۹) هم شبکه با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده بود. مشکل هفته گذشته هم به پرشدن منابع شبکه مرتبط بوده است.

فعالیت‌ها در بلاک شماره ۹۶,۵۳۸,۴۸۵ متوقف شده است و تا زمان رفع مشکل، کاری از دست کسی برنمی‌آید. در حال حاضر چیزی در حدود ۱۱ میلیارد دلار سرمایه در پلتفرم سولانا قرار دارد.

با این حال این ارز طی ۲۴ ساعت گذشته تنها ۳ درصد افت قیمت داشته و در عملکرد هفتگی همچنان اوضاع مناسبی دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار

خواندن مطلب بعدی ←

افزایش سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *