احتمال رد طرح ساماندهی ارزهای دیجیتال در مجلس

اسلوونی بر ارزهای دیجیتال مالیات می بندد

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی از احتمال رد طرح ساماندهی ارزهای دیجیتال در مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، این روزها بحث پیرامون طرح مجلس برای ساماندهی ارزهای دیجیتال حسابی داغ شده است.

حسین جلالی، نماینده رفسنجان در مجلس، در تازه‌ترین اظهارنظر خود با اشاره به ابعاد مختلف ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرده است که لایحه پیشنهادی به مجلس احتمالاً رد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن حسین جلالی، نماینده مجلس یازدهم، در مصاحبه اخیر خود گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بحث ارز‌های دیجیتال ورود کرده است، اما مسئله رمزارز‌ها یک مسئله مبهم برای مجلس و اکثر کارشناسان هست.

او گفت: نگران هستیم که تبدیل به مسئله‌ای شبیه بورس شود و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کند. در نتیجه به نظر می‌رسد، موافقت با مجوز‌های رمزارز‌ها اشتباه است. به گفته این نماینده، اگر مجلس شورای اسلامی طرح را تائید کند، اشتباه بزرگی انجام داده است و مردم در آینده دچار مشکلات خواهند شد.

جلالی اظهار کرد: موافقان قانون‌گذاری رمزارز‌ها معتقدند، بحث ارز‌های دیجیتال باید علنی شود تا از حالت زیرزمینی خارج شود.

او ادامه داد: با این کار می‌توانیم از ارز‌های دیجیتال مالیات اخذ کنیم، اما مشکل زیرزمینی بودن ارز‌های دیجیتال‌ها موضوعی نیست که قابل رصد نباشد.

نماینده رفسنجان افزود: این صنعت مصرف برق شدیدی دارد و رصد مصرف برق به راحتی انجام می‌شود. در نتیجه به خاطر این مسائل نباید مجوز قانونی داده شود.

وی افزود: اکثر وکلای مجلس مخالف طرح ارز‌های دیجیتال هستند. در مبانی هم با بحث رمزارز‌ها مشکل داریم، تنها مشکل ما مشخص نبودن مبدأ و مقصد رمزارز‌ها نیست. خیلی از مسائل شرعی در رمزارز‌ها رعایت نمی‌شود.

جلالی تصریح کرد: برای قانون‌گذاری ارز‌های دیجیتال نباید فعلاً اقدامی شود. هر زمان تمام جوانب موضوع روشن شد، آن زمان باید به دنبال قانون‌گذاری باشیم.

او گفت: هنوز مشخص نیست که آیا واقعاً به وسیله رمزارز‌ها تحریم‌ها دور زده می‌شود و یا ارز از کشور خارج می‌شود. باید به صورت کامل مشخص شود. نظرات سیاه، سفید، صفر و صدی در این حوزه وجود دارد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: هنوز صرافی‌ها در خصوص تبدیل ارز‌های دیجیتال با مشکلاتی مواجه هستند، در نتیجه تحریک مردم برای ورود به این بازار می‌تواند، شرایطی مشابه بورس را ایجاد کند و شاهد خسارت‌های در این حوزه باشیم.

جلالی خاطرنشان کرد: دولت باید ابهامات حوزه ارز‌های دیجیتال را برطرف کند و پیرامون این موضوع شفاف‌سازی کند. اگر وزارت صمت مجوز داد، کار قانونی انجام شده است و نباید در زمان قطعی برق مانع کار آن‌ها شد.

وی خاطرنشان کرد: دوگانگی و چندگانگی در این حوزه باید برطرف شود. دوگانگی باعث ابهام شده است. اگر مجوز صادر شد، دولت باید حمایت کند. به نظر می‌رسد کمیسیون اقتصادی موافق این طرح باشد، اما جو کلی مجلس موافق طرح نیست و احتمالاً رد خواهد شد.

→ خواندن مطلب قبلی

زیرساخت شبکه مادر مخابراتی روی میز بهارستانی‌ها

خواندن مطلب بعدی ←

همراه اول، مجری VAR در ورزشگاه‌ها

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *