اندروید ۱۳ احتمالا امکان اتصال هم‌زمان دو اپراتور در یک eSIM را فراهم می‌کند

اندروید 13 احتمالا امکان اتصال هم‌زمان دو اپراتور در یک eSIM را فراهم می‌کند

طبق گزارش‌های منتشر شده از منابع مختلف، گوگل به احتمال بسیار زیاد در کنفرانس توسعه‌دهندگان که ماه آینده برگزار می‌شود، اطلاعاتی در مورد اندروید ۱۳ فاش کند. البته برخی از منابع پیش‌تر اطلاعاتی در مورد ویژگی و اطلاعات جدیدترین نسخه اندروید فاش کرده‌اند که یکی از موارد درز شده، امکان اتصال همزمان یک eSIM به دو اپراتور فعال است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از گیزمو چاینا، غول موتورهای جستجو در حال کار بر روی یک قابلیت جدید است که این امکان را  برای گوشی‌های هوشمند مجهز به اندروید ۱۳ فراهم می‌کند تا به وسیله یک eSIM به دو شبکه مخابراتی وصل شوند.

در حال حاضر، ای سیم نمی‌تواند از دو خط به‌صورت همزمان پشتیبانی کند و در هر لحظه فقط از یک خط پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل گوگل در پی راهی است تا امکان پشتیبانی از دو سیم‌کارت با استفاده از یک eSIM وجود داشته باشد.

گوگل برای فراهم کردن شرایط مذکور، چند پروفایل فعال (MEP) ایجاد کرده است. البته غول موتورهای جستجو پیش‌تر و در سال ۲۰۲۰ حق ثبت این اختراع را دریافت کرده است تا آن را بر روی نسخه ۱۳ اندروید ارائه دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن که در حال آزمایش این قابلیت بر روی گوشی‌های هوشمند پیکسل است و از همین رو سری‌ جدید اسمارت‌فون‌های پیکسل اولین دستگاهی خواهد بود که به این قابلیت مجهز خواهند شد.

شایان ذکر، پیش‌تر نیز اطلاعاتی در خصوص اندروید ۱۳ به بیرون درز کرده بود که از جمله آن‌ها می‌توان به پشتیبانی از کنترل سطح روشنایی چراغ قوه و امکان کشیدن اعلان‌ها بر روی صفحه نمایش‌ها اشاره کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

خرید دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است

خواندن مطلب بعدی ←

ایلان ماسک ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *