تبدیل آنی عکس‌های دو بعدی به سه بعدی با ابزار NeRF انویدیا

تبدیل آنی عکس‌های دو بعدی به سه بعدی با ابزار NeRF انویدیا

انویدیا که همواره در عرضه محصولات و تکنولوژی‌های جدید پیش‌گام بوده است، در جدیدترین اقدام خود از ابزار NeRF را رونمایی کرد تا در سریع‌ترین زمان ممکن عکس‌های دوبعدی را به سه‌بعدی تبدیل کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، ابزار NeRF انویدیا که بر پایه هوش مصنوعی توسعه پیدا کرده است، می‌تواند تصاویر دوبعدی را به سه‌بعدی تبدیل کند. در واقع کاربران به‌وسیله این فناوری جدید می‌توانند تصاویری سه‌بعدی با تمامی جزئیات را از چند عکس‌ دوبعدی داشته باشند.

انویدیا برای توسعه دادن این فناوری از تکنیک جدیدی که برگرفته از میدان‌های تابش عصبی، کمک گرفته است. این شرکت همچنین مدعی است که این فناوری سریع‌ترین تکنیک در زمینه تبدیل عکس‌های دوبعدی به سه‌بعدی را دارد.

این مدل که Instant NeRF نام دارد، با پردازش ده‌ها عکس ثابت از زوایایی مختلف، طی چند ثانیه یک تصویر ثابت سه‌بعدی را ارائه می‌دهد. البته در فناوری‌های قبلی هم که تصاویر از حالت به دوبعدی به سه‌بعدی تبدیلی می‌شد، کاربران می‌بایست تصاویر متعددی از زوایای مختلف را تهیه می‌کردند.

تبدیل آنی عکس‌های دو بعدی به سه بعدی با ابزار NeRF انویدیا

بر اساس گفته‌های انویدیا، ابزار NeRF انویدیا می‌تواند برای آموزش ربات‌ها و سیستم‌های رانندگی خودکار برای درک و اندازه و شکل اشیاء واقعی مورد استفاده قرار بگیرد. این شرکت همچنین امیدوار است تا به‌وسیله این فناوری به تولید مدل‌های سه‌بعدی از محیط‌های واقعی بپردازند.

گفتنی است انویدیا اخیراً پیش از معرفی فناوری مذکور، از سرویس Omniverse Cloud رونمایی کرد می‌تواند ساخت دنیاهای مجازی را افراد و کسب و کارهای مختلف آسان‌تر کند.

→ خواندن مطلب قبلی

بزرگ‌ترین سنسور دوربین سونی به‌زودی برای گوشی‌های موبایل عرضه می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

خدمات اسپاتیفای در روسیه متوقف می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *