یک زن به فاصله زمانی ۲۰ روز، دو بار کرونا گرفت

یک زن به فاصله زمانی 20 روز، دوباره کرونا گرفت

محققان اسپانیایی اخیرا یک زن جوان را شناسایی کرده‌اند که به فاصله زمانی ۲۰ روز، دو بار به ویروس کرونا مبتلا شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، این شخص که یکی از کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی است، بار اول به واریانت دلتا و بار دوم پس از ۲۰ روز به امیکرون مبتلا شده بود. از همین رو برای اولین بار رکودی جدید از فاصله زمانی ابتلا دوباره‌ی یک فرد به گونه‌های مختلف کرونا در جهان ثبت شد.

گفتنی است که فرد مبتلا به طور کامل دوزهای مختلف واکسن کرونا را دریافت کرده و به‌نوعی در برابر این بیماری تقویت شده بود. البته محققان این مورد را در کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری‌های عفونی که هفته آینده برگزار خواهد شد، بررسی می‌کنند.

آزمایش کووید-۱۹ این فرد برای اولین بار در ۲۰ دسامبر سال گذشته و حین غربالگری پی‌سی‌آر در محل کارش مثبت شد. بیمار که در ابتدا هیچ علائمی نداشت، قبل از بازگشت به محل کار ۱۰ روز در محل کار خود ایزوله شد.

آزمایش این فرد تنها ۲۰ روز پس از ابتلا به‌گونه‌ای دلتا و در ۱۰ ژانویه سال جاری مجددا مثبت شد. فرد بیمار در مرحله دوم به گونه اُمیکرون مبتلا شده بود.

به گفته محققان، واریانت اُمیکرون علاوه بر مسری بودن، بسیار عفونی‌تر از نوع دلتا است که حتی افراد واکسینه شده را نیز درگیر می‌کند.

→ خواندن مطلب قبلی

تصاویر گوگل پیکسل واچ (Google Pixel Watch) فاش شد

خواندن مطلب بعدی ←

توییتر پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ایلان ماسک را بررسی می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *