خبر های فوری:

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۱۹

آیفون در بازار نایاب شد / التهاب در بازار گوشی‌های موبایل به اوج خود رسید

آیفون در بازار نایاب شد / التهاب در بازار گوشی‌های موبایل به اوج خود رسید

پس از اتشار خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های اپل به کشور، گزارش‌ها حاکی از آن که آیفون در کشور نایاب و در برخی از موارد بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان گران شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، بیشتر فروشگاه‌‌های آنلاین، مدل‌های مختلف آیفون را ناموجود زده و فروشندگان فیزیکی هم از فروش و حتی ارائه قیمت این دست از گوشی‌های موبایل خودداری می‌کنند. البته برخی از فروشندگانی که گوشی‌های اپل را عرضه می‌کنند، مدل‌های مختلف را ۸ تا ۱۰ میلیون تومان گران‌تر از  قیمت قبلی عرضه می‌کنند.

البته رئیس انجمن واردکنندگان موبایل پس از انتشار خبر مذکور، تاکید داشت که در حال حاضر ممنوعیت واردات این نوع از گوشی‌های موبایل به این انجمن ابلاغ نشده است. اما با این حال، التهاب در بازار گوشی‌های آیفون به اوج خود رسیده است که به اعتقاد کارشناسان بازار سایر گوشی‌های هوشمند تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

به گفته یکی از فعالین بازار، قیمت آیفون ۱۳ پرومکس از ۴۷ میلیون به ۵۷ میلیون، آیفون، آیفون ۱۳ پرو از ۴۴ میلیون به ۵۲ میلیون و آیفون ۱۳ از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش داشته است.

کارشناسان و فعالین بازار معتقدند که تغییر قیمت مذکور و التهاب در بازار گوشی‌های موبایل به مرور زمان بر روی خرید و فروش سایر پرچمداران بازار نیز تاثیر گذار خواهد بود و آن‌ها نیز کم کم گران خواهند شد.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

ممنوعیت واردات آیفون فعلا به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است

خواندن مطلب بعدی ←

مدیاتک از تراشه دایمنسیتی ۱۰۵۰ رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین