نگرانی دانشمندان از آلودگی سنگ‌ های مریخی به میکروب‌های بیگانه

نگرانی دانشمندان از آلودگی سنگ‌ های مریخی به میکروب های بیگانه

دانشمندان و محققان جهان به‌تازگی اعلام کرده‌اند که سنگ‌ های مریخی بازیابی شده توسط ناسا ممکن است به میکروب‌های بیگانه آلوده شده باشند و از همین رو به‌شدت نگران  هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بی‌جی‌آر، سازمان ناسا در صدد است تا فرایند انتقال سنگ‌های مریخ به زمین را به‌وسیله مریخ‌نورد پرسویرنس نهایی کند. انتقال سنگ‌ های مریخی به زمین می‌تواند حقایق جدیدی از سیاره سرخ فاش کند و محققان و دانشمندان به داده‌های جدیدی در این رابطه دست پیدا کنند.

به گفته ناسا، نمونه‌های اولیه از سنگ‌های سیاره سرخ تا اوایل ۲۰۳۰ به یک پایگاه نیروی هوایی آمریکا انتقال داده می‌شود.

اما این تمام ماجرا نیست، چراکه دانشمندان و محققان از آلوده بودن این سنگ‌ها به میکروب‌های بیگانه خبر دادند و هشدارهایی را نسبت به این موضوع صادر کرده‌اند.

دانشمندان اعلام کردند که پیش از انتقال سنگ‌های سیاره سرخ به زمین، ناسا ابتدا باید اطمینان حاصل کند که ساکنان و افراد زمین در برابر هرگونه میکروب بیگانه ایمن خواهند بود.

گفتنی است که دانشمندان و محققان مختلفی در خصوص آلودگی سنگ‌های مریخی به میکروب‌های بیگانه صحبت و اظهار نظرهای مختلفی را در این رابطه بیان کرده‌اند.

جیم بل، دانشمند علوم سیاره‌ای با بیان اینکه هرگونه حیات در مریخ برای زیست بر روی زمین مناسب نیست، اظهار داشت که خیلی بعید است میکروب‌های بیگانه انسان‌ها و موجودات زنده زمین را تحت تأثیر قرار بدهد، اما همیشه این احتمال وجود دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

مشخصات گوشی آیفون ۱۴ مکس لو رفت

خواندن مطلب بعدی ←

اپل به‌زودی از ایرپادزپرو ۲ و ایرپادز مکس با گزینه‌های رنگی جدید رونمایی می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *