طرح صیانت در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی بررسی نشد

طرح صیانت در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی بررسی نشد

محمدحسن انتظاری، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی بازنگری خواهد شد، از عدم بررسی طرح صیانت در آخرین جلسه شورای‌عالی فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مهر، آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه مجریه و با حضور رؤسای دو قوه دیگر در تاریخ ۳۰ فروردین سال جاری برگزار شد.

محمدحسن انتظاری در گفتگو خود در مورد جزئیات و شرح اتفاقات این جلسه توضیحاتی را بیان کرد. بر همین اساس، وظایف و اختیارات مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون‌های این مرکز مورد بازبینی اعضای حقیقی و حقوقی قرار گرفت.

به گفته انتظاری، نقش کمیسیون عالی فضای مجازی به بازنگری نیاز دارد، چرا که حوزه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نسبت به گذشته پیشرفت قابل توجه‌ای داشته است.

وی با بیان اینکه فعالیت بسیاری از کسب و کارها در فضای مجازی دنبال می‌شود، اظهار داشت که بازنگری شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی امری ضروری محسوب می‌شود.

این مقام مسئول همچنین اعلام کرد که اخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی به بررسی طرح صیانت اختصاص نداشته است و به‌نوعی در رابطه با این موضوع به‌غیر اشاره‌هایی جزئی به موارد دیگری اشاره نشده است.

گفتنی است که ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر عالی شورای ‌عالی فضای مجازی پیش‌‌تر اعلام کرده بود که طرح صیانت در این مرکز بررسی خواهد شد.

→ خواندن مطلب قبلی

گروه هکری $Lapsus به سیستم‌های تی موبایل نفوذ کردند

خواندن مطلب بعدی ←

تصاویر گوگل پیکسل واچ (Google Pixel Watch) فاش شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *